Trocha sentimentu v příběhu o tom jak, proč, od kdy a s kým děláme to, co děláme

Začneme od začátku ...

Jaká je vlastně historie místa, kam vás zveme?

Potřebujeme říct, kdo jsme, čemu věříme a jaké jsou naše vize

Protože na místě záleží! ... tak nejsme součástí openspace prosklené novostavby. Právě proto tady milujeme léta s "přírodní" klimatizací starého kamenného domu. Užíváme si v zázemí domu s historií a tradicí na Praze 1. A že staré domy mívají svá kouzla a tajemství? I ten náš to tak má. Podělíme se s vámi o to, JAKÁ, dnes, když nám bylo 8 let.

Něco pro historiky: Historii domu z Klimentské 50 krásně vystihuje kniha Pavla Novotného, Petrská čtvrť - dům od domu, celou jsme ji neopsali, ale kousek je tady: "Současný pozdně klasicistní dvoupatrový dům vznikl přestavbou klasicistního domu z konce 18.století majitelem parního mlýna ve Josefem Stárkou v letech 1862-1864 ... větší část objektu zabírala obchodní prostory související s parním mlýnem. Na konci 19. století dům do ulice vlastnil městský inženýr Antonín Halla. Nárožní pozdně klasicistní budova má dvě křídla s pavlačí se schodištěm ze dvora a jednopatrovým, patrně mladším přístavkem ve dvoře. Vjezd do objektu je z ulice Klimentské, jeden přímo z nároží a další s původními tepanými železnými dveřmi z Helmovy ulice. Před válkou dům vlastnil obchodník Nathan Klein. Mezi válkami v objektu sídlilo jednatelství Carl a Leo Weizsaecker a velkoobchod s koloniálním zbožím Josef Fallada. Roku 1948 byla v domě znárodněna firma J.F.Wolf a později celý dům. Po restituci v 90. letech došlo k několika změnám majitelů. V roce 2000 již současný majitel Ing. Gustav Mistrík provedl půdní vestavby. Po povodních 2002 byl celý objekt rekonstruován a modernizován pro komerční účely."

Takže když si to trošku shrneme: parní mlýn, kdysi tradiční koloniál, romantická pavlač, starobylé železné dveře se lvími hlavami (no vážně ... jsou tu dodnes ... přijďte se podívat!), pak bezohledná stoletá voda roku 2002 a po ní znovu, skoro jako od základů, objevování ztracených zákoutí během návratů k původním vizím... A my ještě dodáváme, že v Klimentské 50 sídlila v minulosti například první internetová lékarna v České republice  a dnes tady můžete potkat první "živé" roboty. Aktuálně je v domě nebytová a bytová část. Přízemí a první patro okupujeme my společně s vámi v našem vzdělávacím centru a v dalších patrech máme kanceláře a apartmány k pronájmu.

Chtěli jsme vytvořit místo, kde vás to

bude bavit a kam se budete rádi vracet.

Náš první zákazník přišel na konci léta 2011 a je s námi dodnes. Od té doby skupina lektorů, koučů a vzdělávacích společností, kteří u nás školí a pracují, šplhá k pěti stovkám 🙂

Jsme tu pro vás

a jsme rádi, že vaše akce mají úspěch!

Možná se ptáte, proč to děláme? Protože vzdělávání a seberealizaci milujeme! Tvoříme příjemné zázemí pro vaše akce a klienty. Chceme tak dát lidem něco potřebného. Krásné je zažívat ten pokrok, tu velikou radost vašich klientů z toho, jak se učí, jak je podporujete, jak je rozvíjíte, jak jim předáváte to, co umíte nejlépe. A na to všechno potřebujete prostor! A jsme rádi, že můžeme jít svou flexibilní cestou. Naše cesta se mění podle toho, kdo z vás s námi po ní jde. A tak rosteme a rosteme 🙂

MíšaFounder & Director

Když tu zrovna není Míša, tak jsem tu já! A to je záruka toho, že všechno pořád šlape, jak má! Stát se recepční byl můj dětský sen... Jsem ráda, že se mi konečně splnil! Být neustále v kontaktu s lidmi a pomáhat jim, je to, co mě baví.

NikčaCatering manager & Receptionist

Na práci recepční se mi líbí, že každý den potkávám nové lidi, kterým můžu být nápomocná. I proto jsem se po třech letech na tuto pozici ráda vrátila.

TerezaEvent manager & Receptionist

Pronájem Klimentská je živým a inspirativním místem, kde se lidé přicházejí společně vzdělávat a rozvíjet. Jsem nadšená, že můžu být jeho součástí a starat se o to, abyste se tady vy, naši klienti, cítili co nejlépe.

KláraReceptionist

Ráda se učím novým věcem, je to můj způsob seberealizace. Pronájem Klimentská je místo s příjemnou atmosférou, které tuto možnost nabízí, a proto doufám, že se zde spolu potkáme.

NatyReceptionist

Jsem sova, takže ožívám každý večer. A proto vám odpovím na rezervaci nebo dotazy i později večer, kdy jsou už holky z recepce doma.

DanielaVirtual assistent

Chceš se k nám přidat?

Nech nám zprávu, připiš, co by Tě u nás bavilo a my se Ti ozveme

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Pravidla zpracování a ochrany osobních údajů